GENCFAN

gncfn hortlayabilen site............

AnasayfaPortalSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Feldkamp: Az zamanda çok iş bekleniyor

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Görkem
Admin
Admin

MesajKonu: Feldkamp: Az zamanda çok iş bekleniyor   Çarş. Nis. 02 2008, 16:30

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, yeni bir takım olduklarını ve buna rağmen başarılı bir performans sergilediklerini belirterek, ''Bazı takımların 2-3 senede yaptıklarını, bizim 8-9 ayda yapmamız bekleniyor'' dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sarı-kırmızılı takımın bugün gerçekleştirdiği antrenman sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Geçen hafta Gaziantepspor karşısında aldıkları beraberliğin kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını ifade eden Feldkamp, ''Şu anda şampiyonluk şansımız diğer takımlardan az değil. Ligde 4. veya 5. olmuş olsak, ligden kopmuş olsak, bundan sonra yapacağımız çok şey kalmaz ama mücadelemize devam edeceğiz. Ortaya koyduğumuz performansla bu beklentileri biz kendimiz oluşturduk, şampiyonluk bekleniyor. O yüzden o beklentileri yerine getirmek istiyoruz. Tabii ki bazı eksiklerimiz var. Bazı takımların 2-3 senede yaptıklarını, bizim 8-9 ayda yapmamız bekleniyor. Biz de bunları yapmak istiyoruz, onun için buradayız. Hem ligi, hem de kupayı kazanmak, beklentileri yerine getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Kadro oluşturmasındaki tercihlerinin eleştirildiği hatırlatılarak, ''Böyle sürprizler yine olabilir mi'' şeklindeki bir soru üzerine de Feldkamp, ''O düşünceleri, onlardan ne beklediğimi kamuoyunun önünde konuşmamak daha iyi. Ama beraber çalıştığımız 9 ay içinde o çalışmaların hepsi yapıldı. Takımı da çok sık değiştirdim, değişiklikler de gayet olumlu bir şekilde bize yansıdı. Ayhan, Ümit, Lincoln, Hakan Şükür gibi ofansif yönü çok iyi olan 4 tane oyuncum sahada vardı. Böyle kaliteli oyuncularınız varsa, diğerleri bir şey yapmasa bile golü onların atıyor olması lazım. İlk yarı ne kadar düzensiz oynamış olursak olalım, bu arkadaşlarımız o golleri yapabilecek kaliteye sahipler ve yapmalılar'' yanıtını verdi.

Alman teknik adam, ''Takımda düşüş var mı'' şeklindeki bir soruyu da, ''Bu baskı oldukça yüksek. Şu an istediğimiz gibi oynamıyoruz. Biz de bunu düzeltmek ve çevirmek istiyoruz. Kasımpaşa maçı epey geride kaldı. O dönemde Fenerbahçe'ye karşı alınan galibiyet var. Kayserispor, Ankaspor, Denizlispor galibiyetleri var. Düşündüğünüz şekilde bir düşüş değil'' şeklinde yanıtladı.

Feldkamp, sezon sonunda takımı bırakmasının oyuncuları etkileyip etkilemeyeceği konusunda ise, ''Daha erken bu zamanda bu planları yapmak gerekir. Ben burada olduğum için futbolcular iyi çalışıyor, hedefe yürüyor diye bir anlam çıkarmamak lazım. Hepsinin kendi hedefleri var. Takımımızın, kulübümüzün hedefleri var. Bunun içinde Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefleri var. Tüm bunlara ben olsam da olmasam da futbolcular ulaşmak istiyorlar. Önümüzde zaten bir ay kaldı. Bir ay sonra lig bitiyor. Ligin bitmesine bir ay kala futbolculara da yalan söyleyecek halim yok. Kulüple ilgili plan program neyse, dürüst bir şekilde kendilerine anlattım. Önümüzdeki oynayacağımız 5-6 maç içinde antrenmanlarda ortaya koyacakları performansa göre kadro yapılacak. Bu dönemde oynayamayacak durumda kalan, geride kalan varsa önümüzdeki sezon da burada olması zor olacak'' diye konuştu.

FENERBAHÇE'NİN AVRUPA'DAKİ BAŞARISI
Karl Heinz Feldkamp, ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin Chelsea maçıyla ilgili bir soru üzerine de, ''Fenerbahçe-Chelsea maçıyla ilgili kamuoyuna yorum yapmak benim görevim değil. Bunu değişik yere çekmeyin. Bir Türk takımının Avrupa kupasında buraya geliyor olması beni her zaman memnun eder. Türk takımlarının bu seviyelere çıkması herkesin değerini artırır, ülkenin, sadece teknik direktör olarak bizim değil, gazetecilerin de değerini de artırır'' dedi.
Kullanıcı profilini gör

Feldkamp: Az zamanda çok iş bekleniyor
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu soruyu Einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş